Blog

Ana SayfaBlog

eticaret

eticaret

eticaret nedir ?

internet üzerinden ürün ve hizmetlerin bir web sayfası üzerinde detaylarının ve özelliklerinin yayınlandığı, müşterilerin isterlerse kredi kartı, havale/eft yada kapıda ödeme sistemleri ile ödeme yaparak yapılan alış veriş çeşidine ''eticaret'' adı verilir. 

 

Özellikle 2006 yılından sonra internet bağlantı hızlarının bir önceki senelere göre daha hızlanması ve yapılan kampanyalar ile internet aboneliklerinin daha kolay olması ile her eve ve her işyerine internet bağlanması sağlandı ve bu tarihten itibaren internet kullanıcı sayısı artmaya başladı. Türkiye'de internetin keşif edilmesi ile birlikte bu syaının da artması internet alışkanlıklarının kazanılmasına ve yeni bir alış veriş dünyasının farkına varılmasına yol açtı.

2006-2010 yılları arasında ödeme sistemlerinin gelişmemiş olması ve haber sitelerinde internet dolandırıcılığı üzerinden yapılan haberler eticaret alış verişlerine soğuk bakılmasına sebep olsada o yıllar eticaret sektörü ufak ufak gelişmeler kaydetmeye başladı. Güvenlik sertifika uygulamaları ve bankalarının alt yapı gelişimleri ile birlikte eticaret sektöründe de buna bağlı olarak gelişmeler kaydedildi.

Tendyol, markafoni v.b girişimler üzerinde elbise, ayakkabı gibi ürünleri satışlarının başlaması, eticaret sektöründe iyi örnekler teşkil etti. Normalde üzerimize giyip , dokunup aldığımız tekstil ve giyim ürünleri eticaret sistemleri ile internetten satılabilinir olduğu görüldü ve eticaret dünyasında yeni kapılar açılmaya başlandı.

Büyük markaların eticaret sitesi kurmaya başlamaları eticaret sektöründe örnek teşkil etmeye başladı ve eticaret çeşitleri oluşmaya başladı. eticaret paketleri çeşitleri çıkaran firmalar ihtiyaçlara göre oluşturdukları eticaret paketlerini müşterilerine satmaya başladılar. ilk yıllar eticaret yapmak çok pahalı ve zor bir işti. eticaret yatırımı yapan firmalar ürünleri kaliteli ve ekonomik olasına karşı eticaret paketleri üzerinden yaptıkları satışlarda kargo firmaları yüzünden başarısız deneyimler kaydetmeye başladılar.

Bankaların eticaret alanındaki gelişmeleri ve ciroları farketmesiyle özellikler son 7 yılda önemli yatırımların eticarek sektörüne yönlendirilmesine ve buna bağlı olarak eticaret sistemlerinin gelişmesine vesile oldu. Online satış kanalları oluşmaya başladı. Bazı girişimci ve yatırımcılar ''pazar yerleri'' adını verdiğimiz online eticaret satış mağaları açmaya başladılar.

Aslında eticaret siteleri ve eticaret sektörüne baktığımızda uygulamada yapılan günlük ticaret ve alış veriş alışkanlıklarının sanal ortam üzerinden uygulanması şeklidir. Akıllı telefonların cebimize kadar girmesi ve bu sektördeki yazılım programlarının geliştirilmesi ile eticaret günden güne cebimize kadar girmiş oldu.

eticaret sitesi nasıl kurulur ?

eticaret sitesi kurmanın bir çok yolu vardır. İyi bir yazılımcı ve tasarımcı bularak büyük bir macera serüvenine girebilir, Amerikayı yeniden keşfedeceğim mottosuyla uzun bir maceraya girip yeni keşfinizi yaptığınızda heyecan ile bulduğunuz yeni modüllerin kullanılıp modasının geçmiş olduğunu görebilirsiniz.

Eğer çok bir bütçeniz yok ise , yapacağınız eticaret metodundan da ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsanız eğer, eticaret paketleri kiralama yöntemine başvurabilirsiniz. Bizim sitemiz üzerinde bulunan eticaret paketleri ile basit , orta düzey, ve ileri profesyonel düzey seviyelerinde eticaret paketlerini kiralayabilir ve işleriniz iyi giderse eğer eticaret sektörüne yatırımlarınızı arttırabilirsiniz. 

eticaret sitesi kurmak ve eticaret paketleri hakkında bilgi almak için bizden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Firmanızı ve sizi tanıdıktan sonra kullamdığımız profesyonel kaynak araştırma programlar, eticaret sektörü verileri ve analizleri ile yapmak istediğiniz online alış veriş sitenizde hangi stratejileri izlemeli ve eticaret yönetimi için hangi yolları izlemeli olduğunuz hakkında size yardımcı olabiliriz.

Başlangış seviyesi eticaret paketleri, orta seviye e-ticaret paketleri, ileri düzey e-ticaret paketleri ve profesyonel e-ticaret paketleri çeşitlerinden seçeceğiniz herhangi birisini almanız halinde, eticaret paketlerinin kurulumu, eticaret menü oluşturulması, eticaret sitesi içeriklerinin oluşturulması , eticaret sitesine ürün eklenmesi, eticaret paketi içerisinde bulunan ürün detaylarının düzenlenmesi , eticaret paketi dizaynının özelleştirilerek online alış veriş sitenizin daha özgün olmasını sağlamak , xml dosyası ile eticaret sitesine ürün eklemek, muhasebe programı entegrasyonları ile eticaret sitenizi muhasebe programı ile birlikte çalıştırmak , stok ve ürün fiyatlarını eticaret sitesiyle organize bir şekilde çalıştırmak mümkündür. 

Tüm e-ticaret paketleri ve eticaret siteleri yönetimi ile alakalı sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

https://www.eticaretpaketleri.com.tr/e-ticaret-cozumlerimiz

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!

E-Ticaret sitenizi kurun, 15 gün ücretsiz deneyin.

Ücretsiz Deneyin Bize Ulaşın