Blog

Ana SayfaBlog

Okul Kıyafetleri Ryn Tekstilden Alınır

Okul Kıyafetleri Ryn Tekstilden Alınır

2022- 2023 ÖZEL OKUL ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU ?

 

Artan enflasyon, dolar kuru gibi etkenler sebebiyle herşeye zam gelmesi ile birlikte veliler ve öğrenciler okul fiyatlarına bu artışların nasıl yansıyacağını merak etmeye başladılar. Piyasada her şeye gelen zamlar özel okulları da etkiledi.Milli Eğitim Bakanlığı’nın yanı sıra Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) da özel okullara yapılacak olan zam oranını açıkladı. 

 

Azami fiyat artış oranını yüzde 62,98 olarak açıklayan TÖZOK, yaptığı zam açıklamasını sosyal medya hesabından sildi. TÖZOK’un sildiği zam açıklaması şu şekildeydi ;

 

MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçmiş yıllarda ki uygulamaları değerlendirildiğinde 2022- 2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının yüzde 62,98 olduğu görülmektedir. Kurumlarımız velilerini ve çalışanlarını göz önüne alarak azami dikkatle bütçe yapacak ve kendi artış oranlarını yayınlayacaklardır.” denilmişti. 

 

Yaptığı açıklamayı sildikten sonra TÖZOK’tan bir açıklama daha geldi. TÖZOK ikinci açıklamasında ; “Velilerimizce artış oranının bu şekilde olacakmış gibi anlaşılması nedeniyle ilgili açıklama kaldırılmıştır.” dedi.

 

TÖZOK son olarak özel okul ücretlerinin MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği’ne uygun ve TÜİK tarafından ilan edilen oranlar dikkate alınarak düzenleneceğini duyurdu. 

Malliyetler sadece özel okul parasıyla kalmıyor 

 

Okul kıyafetleri 

Veliler özel okul ücretlerini ödedikten sonra bir de öğrencilerin üzerlerine giydikleri okul uniformaları için de kayıt yaptırdıkları okullara para ödüyorlar. Okul uniformları fiyatları , okulun anlaştığı firmaya ve firmanın okul kıyafetlerini üretirken kullandıkları ana ham malzemeye bağlı olarak değişiyor. Kevlar ipliğinden üretilen okul kıyafetleri , diğerlerine göre daha kullanışlı ve kaliteli oluyorlar. Okul kıyafetleri, okul eşofmanı, okul tişörtü, okul etekleri , kravat gibi giysi kombinelerinden oluşmaktadır. Tüm okul kıyafeti ihtiyaçlarınızı RYN OKUL KIYAFETLERİ online web sitesinden temin edebilirsiniz.

 

Kırtasiye Masrafları

Özel okula ödenen paranın içerisinde ayrıca kitap ve kırtasiye ücretleri dahil değildir. Okul bunun için sizden ayrıca bir ücret talep edebilir. Size özel hazırlanmış alış-veriş listenin yayınlarlar ve bu listede yayınlanmış çoğu ürünü bulma imkanınız zordur. Bu yüzden kırtasiye listesini okuldan almak zorunda kalabilirsiniz.

 

Alternatif bilgiler için

https://www.eticaretpaketleri.com.tr/blog-detay/internette-kiyafet-almak

Hemen Ücretsiz Deneyin!

E-Ticaret sitenizi kurun, 15 gün ücretsiz deneyin.

Ücretsiz Deneyin Bize Ulaşın