Blog

Ana SayfaBlog

Yurt Rehberi Sitesinden yurt bulma işlemleri

Yurt Rehberi Sitesinden yurt bulma işlemleri

YURT REHBERİ

İyi oda arkadaşı yasaları:

Öğrenci yurdunda kalıyorsan kız yurt yada erkek yurdu farketmez, Tabaklarını , bardaklarını vs kullandığın malzemeleri 12 saatten daha uzun süre ortalarda bırakmayın.
Öğrenci yurduna gelirken ailemiz çantamıza en sevdiğimiz yiyecekleri muhakkak koyar. Ne kadar paylaşmak zor olsa da, her zaman oda arkadaşlarına yiyeceklerinden ikram et. (Zorunlu değilsin ama kesinlikle hoş bir davranış)
Korkunç bir tartışma sonrası hemen evden ayrılmasına karar vermesine engel ol. Tekrar konuşmak için Olayın üzerinden 24 saat geçmesini bekle. Yurt oda arkadaşının önceden tartışmadan pratik olarak taşınmasına izin vermemelisin.
Eğer öğrenci yurdundaki odana misafir davet edeceksen, öncelikle oda arkadaşına sormalısın.Bunu muhakkak yap, çünkü rahatsız olabilirler,  oda arkadaşlarına sorun olup olmadığını sormadan parti verme.
Onlara Sormadan oda arkadaşlarının eşyalarına ve abur cuburlarına el sürmemelisin.
Banyoyu, mutfağı vb. Temizleyin. Hepsini sürekli bir oda arkadaşına bırakma.
Bazı öğrenci yurtlarında izin verilsede Oda arkadaşlarına sormadan odana köpek alma. Bir köpeğiniz varsa, onu iyi eğittiğinizden emin olun. Ayrıca kendi köpeğinize iyi bakın, bunu yapmak için oda arkadaşlarınıza bırakmayın.
Aidatlarınızı daima zamanında ödeyin.
Pasif agresif olmak yerine sorunlarınızı belirtin. Oda arkadaşına daima nezaget çevresinde davran.
Oda arkadaşınızı her zaman hoş bir tavırla selamlayın.

Diğer yazılar için Yurt fiyatları

Hemen Ücretsiz Deneyin!

E-Ticaret sitenizi kurun, 15 gün ücretsiz deneyin.

Ücretsiz Deneyin Bize Ulaşın