Blog

Ana SayfaBlog

İnternet ticaretinde yönetim programları

İnternet ticaretinde yönetim programları

1. Pazarınızı Gerçekten Anlayın

Bir öğrenci yurdunu başarılı bir şekilde yönetmek için pazarınızı iyice bilmeniz gereklidir. Öncelikle, öğrenci yurdunuzun güçlü ve zayıf yönlerinin yanı sıra yurt sektörü için yeni fırsatları ve tehditleri belirleyin. Buna dayanarak, yurdunuzun USP'lerine karar verebilirsiniz. Bu bilgilerle donanmış olarak, mevcut misafir profilinizin ne olduğunu ve en önemlisi gelecekteki misafirlerinizin profilini belirleyebilirsiniz.

Bir hedef pazar belirleyerek, segmentlere ayırarak ve bir müşteri profili oluşturarak, mevcut ve potansiyel gelecekteki konuklarınızın ihtiyaçlarını ve isteklerini belirleyebilirsiniz. Bu bilgilerin mevcut olması, müşterilerinizin taleplerini etkileyebilecek trendler ve diğer değişikliklerden haberdar olmanızı sağlar.

Talepteki değişikliklerin tam bilgisi ile yurdun, müşterilerinize üstün değer sunmaya odaklanabilir. Bunun için rakiplerinizi sürekli takip etmeniz önemlidir. Bunu yapmanın harika bir yolu kıyaslama yapmaktır. Bu, rekabetinizi fiyat, hizmet seviyeleri, lokasyonlar ve dağıtım kanallarına göre analiz etmenizi sağlar.

YurtTakip Programı ile  sunulan değer düzeyinde her zaman bir adım önde olmanız için bir platform sağlar , bu da yurdunuzun fiyat yerine değere göre farklılaşmasına olanak tanır. Bu şekilde, daha düşük ve en düşük fiyatlandırma ile tehlikeli “dibe doğru yarış” rekabetine itilmezsiniz. Bunun nedeni, fiyat duyarlılığından uzak bir şekilde yurt odanızı“satıyor” olmanızdır.

Örneğin, yurtlarda son trend, F&B outlet gelirinizin artmasına yol açabilecek ortak çalışma alanları sunmaktır. Son zamanlarda popülaritesi artan diğer makro trendler arasında teknoloji kullanımı, sürdürülebilirlik ve kişiselleştirme yer alıyor. Bu bilgi ile yurdunuzun kimliğini pazarın beklentilerine göre şekillendirebilirsiniz. Diğer yurtlar fiyat konusunda rekabet ederken, siz müşterilerinize daha fazla prim ödemeye istekli oldukları değeri sunabilirsiniz.

Rakipleri analiz etme hakkında daha fazla bilgiyi Yurt Yönetimi Programı ile ilgili bölümde bulunabilir .

2. Aylık ve Günlük Toplama Raporları Geliştirin

Gelir yönetiminde, yurt odası başına en uygun fiyatı yayınlamak için her zaman yurt odanızın fiyatını piyasadaki mevcut talebe göre ayarlamayı hedeflersiniz. Bunun için yurtlarınızın rezervasyon hızını takip etmek önemlidir.

Gelir yöneticileri bunu başarmak için giderek oluşturuyor. Teslim alma raporlarını kullanmanın avantajı, bu yılki oda gecesi alımını önceki yıl ve ay ile karşılaştırarak önemli bilgiler elde edebilmenizdir.

Bu, oda gelirini optimize etmek için oda fiyatını buna göre belirlemenizi sağlar ve Doğru Odayı Doğru Müşteriye Doğru Anda Doğru Fiyata satmanızı sağlar .

 

3. Yurtlarınıza Talebi İzleyin

Pazarınızdaki toplam talebin farkında olmak, ileri tarihler için oranları hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Kısıtlanmamış talebi bilmek anahtardır. Bu nedenle, hem bireysel hem de grup rezervasyonları için tüm retlerin güncel bir kaydını tutabilirsiniz.

Pazarınızdaki talebin yüksek olduğu dönemlerde, örneğin Noel, yurdun sınırsız talebi, genellikle envanterinden daha yüksektir.

Belirli tarihler için talebin arzı aştığını bilerek fiyatlarınızı artırabilir ve gelir potansiyelinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

4. Talep Tahmininden Yararlanın

Talep tahmini, yurt gelirlerini en üst düzeye çıkarmak için hayati öneme sahiptir. Önceden plan yapmanızı ve daha sonra fiyatlandırma kararlarınızı yansıtmanızı sağlayarak geçmişteki hatalardan ders çıkarmanıza ve gelecek için optimizasyon yapmanıza olanak tanır.

Sonuç olarak, tahmin hassasiyetiniz gerçek taleple birlikte kademeli olarak iyileşir, sizi fırsatlara göre hareket etmeye ve beklenmedik sürprizleri en aza indirmeye konumlandırır ve böylece yurtinizin gelir potansiyelini optimize eder.

5. Mevsimsellik Fırsatlarına Daha Derine Dalın

Her yurt belirli dönemlerde ve günlerde talepte değişiklik göstermektedir. Yüksek talep gören mevsimler, ulusal bayramlar, yerel şenlikler ve her yıl tekrarlanan etkinlikler akılda tutulmalıdır.

Yurt gelirini optimize etmek için En İyi Yurt Yönetim Programı olan YurtTakip kullanın ve yola çıkarken, yüksek talebi doğru fiyata yakalamak için odalarınızı ve hizmetlerinizi buna göre fiyatlandırdığınızdan emin olmalısınız. Bu tarihlerde yüksek talebi düşünmeden odalarınızı fiyatlandırırken, yurtinizin odaları erkenden, olası fiyatın çok altında bir fiyatla satılabilir ve bu da önemli bir fırsat maliyeti anlamına gelebilir. Ve özel dikkat gerektiren sadece yüksek talep sezonları değil, aynı zamanda Yüksek ve düşük sezon arasındaki bu dönemler, özel indirimler ve talebi canlandırabilecek diğer fırsatlar sunmak için mükemmeldir.

 

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!

E-Ticaret sitenizi kurun, 15 gün ücretsiz deneyin.

Ücretsiz Deneyin Bize Ulaşın