Blog

Ana SayfaBlog

Eticaret sitelerinde Lastik Satmak

Eticaret sitelerinde Lastik Satmak

Eticaret Sektöründe Lastik Fiyatları

Hiç internetten lastik alınır mı ? diye sormayın. Tabi ki alınır. 

Genelde internet üzerinden lastik alacak olan lastik müşterileri çeşitli sosyal medya kanallarını izleyip takibe alarak alacakları lastiklerin tipine göre ''Kış lastiği'' yada ''yaz lastiği'' araştırmaya başlarlar.

Kışlık Lastik : 4 Derecenin altındaki sıcaklıklarda lastiğin yola daha iyi tutunması için tırtıklı ve bol kanallı olan lastik türü kış lastiğidir. Kış lastiği deseni üzerinde bulunan çok sayıdaki kılcal çizgiler, lastiğin yol üzerindeki girinti ve çıkıntılara daha iyi tutunmasını ve bir nevi vakum vazifesi görerek asfalta yada zemine daha sıkı yapışmasını sağlar. Lastiğin hammaddesinde kullanılan malzemeler ve kauçuk , soğuk ve zorlu hava koşulları göz önüne alınarak dizayn ve imal edilir. 

Kış lastiklerini yaz mevsiminde kullanmak pek sağlıklı değildir. Sıcaklık gördükçe yoğunlaşan lastik hamuru aracın ağırlığının verdiği etki ile de taban bozukluklarına sebep olacak ve aracın yol tutuşunu bozacaktır. Ayrıca sıcak havalarda lastikler yumuşadığından dolayı sürtünmeden dolayı yıpranma ve eskime , kış şartlarına göre daha hızlı olacaktır. 

Kış lastiklerinde genelde karlı zeminde iyi performans sergilerken ıslak zeminde çok başarılı performans sergileyemeyebilir. 

 

Yazlık lastikler sıcak hava koşulları göz önüne alınarak oluşturulan genelde yüksek performans sergileyen lastik tipleridir. Kullanılan kauçuk ve lstik imalat malzemeleri lastik hamurunun yapısını etkiler ve konforlu bir sürüş zevki yaşamanıza aracılık edebilir. 

 

Kış lastiği fiyatları lastiğin imalatında kullanılan hammadde ve malzeme kalitesine göre değişiklik gösterir. Lastiğin çapı ve ebat boyutları lastik fiyatları oranlarını değiştiren etkenlerdendir. 

Hemen Ücretsiz Deneyin!

E-Ticaret sitenizi kurun, 15 gün ücretsiz deneyin.

Ücretsiz Deneyin Bize Ulaşın