Blog

Ana SayfaBlog

E Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Eticaret Nasıl Yapılır?

E Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Eticaret Nasıl Yapılır?

E Ticaret Sitesi Kurma Aşamaları

Ne tür bir eticaret sitesi kuracaksınız karar vermeniz gerekli

Sektörü araştırmalı, rakip analizi analizleri yaparak sektörü ve rakiplerinizi iyi tanımalısınız.

e-ticaret sitesi üzerinde satılacak ürünleri kelime hacimleri üzerinden araştırmalı , satış hacimlerini bulmalısınız.

Kurulumunu yapacağınız eticaret sitesi paketleri incelenmeli, size en uygun olan özellikte olan sistem kiralanmalı yada yazılımı yapılmalıdır.

Teknik analizleriniz ve müşteri analizleri işinizin tutma yada tutmama riskini yüksek gösteriyorsa eğer, eticaret sitesi yazılımı kiralama yöntemine başvurulmalısınız. Böylelikle başlangıçtaki yatırım riskinizi düşük tutabilirsiniz. Eticaretif sayfamızda bulunan eticaret paketleri sayfasından seçtiğiniz sistemi kiralayabilirsiniz.

Teknik bilginiz yoksa, iş yerinizde satışını yaptığınız ürünleri internet üzerinden satmak istiyorsanız eğer, bu süreci eticaret sektöründe daha önce deneyim yaşamış birisini işe alarak kurgulamanızı tavsiye ederiz. Eticaret sitesi kurulurken yapılan hatalara vakıf olduğu için aynı hataları eticaret sitesi kurulum aşaması ve sonrası için yapmanızı engelleyecektir

Eticaretif üzerinden eticaret paketleri ve eticaret sitesi fiyatlarını inceleyebilirsiniz. İsterseniz seçtiğiniz bir eticaret sitesini hemen kiralayabilir ve internet üzerinden online satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Eticaret sisteminizi kurdunuz ve yayına verdiniz. Mevcut muhasebe- stok programınız varsa eğer, bu program ile eticaret sayfanızı birbirine bağlayabilir , eticaret entegrasyonları ile mevcut ürünlerinizi eticaret siteniz üzerinden yayınlayıp satışını yapabilirsiniz.

Eticaret sitesine ürünlerinizi ve stokları ile fiyatlarını xml dosya şeklinde yükleyebilirsiniz. 

Resimlerinizi stok yada ürün kodları ile bir klasörde toplayabilir, eticaret sağlayıcınız ile paylaşarak hızlı bir şekilde eticaret sistemine entegre edebilirisiniz.

Eticaret sitenizin tasarımını , slayt görsellerini tamamlayıp, ürün ve fiyatları yayınladıktan hemen sonra sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz. Paytr , PayU, HepsiPay, İyzico gibi hazır ödeme sistemlerini 1 günde sitenizde çalıştırabilirisiniz.

Ödeme sistemleri  aşamasını aştıktan sonra bir kargo şirketi ile anlaşma sağlamanız gerekecektir. Eticaretif sitesi üzerinden alacağınız eticaret paketleri kargo ile avantajlı anlaşmalara sahip olup , size gönderimlerinizde avantaj sağlayacaktır.

Son olarak eticaret sitesi üzerinden satış yapabilmeniz için Sosyal Medya hesaplarınız üzerinden reklam ve tanıtımlara çıkmanız gerekecektir.

 

eticaret peketleri fiyatları için tıklayınız >>

 

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!

E-Ticaret sitenizi kurun, 15 gün ücretsiz deneyin.

Ücretsiz Deneyin Bize Ulaşın